Dart jest jednym z popularniejszych sportów na zachodzie, gdzie zawodnicy przede wszystkim muszą wyróżnić się ponadprzeciętną precyzją. Niemniej jednak wielu miłośników tego sportu znajdzie się również i w naszym kraju. W związku z tym jak trenować darta w domu? Oto poradnik dla początkujących.

Odpowiednie ustawienie i rzut

Wielu zawodników darta wie, że nie jest to tylko sport polegający na samym rzucaniu lotką do tarczy. Okazuje się jednak, że początkujący właśnie w ten sposób powinni darta postrzegać. Dopiero na kolejnych etapach ich przygody z tym sportem będzie można mówić o innych formach treningowych. Dochodzi do nich zarówno trening mentalny jak i trening siłowy, a także trening ogólnorozwojowy. Niezbędne jest również stałe urozmaicanie treningu w gry i zabawy, tak by nie był on nudny i monotonny. Zanim jednak zaczniemy samo trenowanie darta w domowych warunkach, trzeba się przygotować odpowiednio pod kątem teoretycznym. Niezwykle ważne staje się zapoznanie z samą techniką rzutu, a także ze sposobem, w jaki zawodnik musi ustawić się na linii. Początkujący darterzy z pewnością będą mieć na samym początku ogromny problem z opanowaniem tego typu elementów, jednak warto pamiętać, że praktyka czyni mistrza, a każdy inny element po prostu przyjdzie z czasem. Warto jednak wiedzieć, że lotkę z reguły łapie się trzema lub czterema palcami – te dane są udostępnione przez portal Planeta zwierzaka. Kolejno trzeba niezwykle stabilnie stanąć na linii, wówczas jeśli rzucamy prawą ręką, to na linii musi zostać postawiona prawa noga i na odwrót. Nie trzeba, a w zasadzie nie należy się zbyt mocno wychylać, ani pod żadnym pozorem nie powinniśmy odrywać drugiej nogi. Dlaczego? Wówczas mózg skupiony będzie na samym utrzymaniu równowagi, a nie na tym, by celnie i powtarzalnie rzucić. Kolejno wystarczy jedynie wyciągnąć rzucającą rękę w kierunku tarczy i dodać rzut. Wydaje się to z pewnością niezwykle proste, jednak poczatkujący darterzy nie będą mieli tak łatwo. Warto na samym początku poświęcić czas i siłę na to, by próbować różnorodne techniki rzutu, a także różnorodne typy ustawień. Dzięki temu będziemy mogli sami zdecydować, który chwyt będzie dla nas najlepszy i pozwoli nam na efektywne oddawanie rzutów.

Czytaj więcej:   Najciekawsze atrakcje, których nie można pominąć podczas wakacji w Szwajcarii

Pamiętaj, by zidentyfikować swoje problemy

Początki treningu darta z pewnością nie będą należały do najłatwiejszych. Jednak gracze, który dopiero co zaczynają swoją przygodę z rzucaniem do tarczy powinni wiedzieć, że to właśnie teraz jest najlepszy moment na to, by opanować odpowiednie podstawy darta, a także znaleźć i korygować swoje błędy. Okazuje się, że na późniejszych etapach treningu będą pojawiać się znacznie cięższe rzeczy i znacznie wyższe wyzwania. Wówczas jeśli na tym poziomie nie opanujemy podstaw, ciężej będzie nam przyswoić techniki rzutów i inne zasady, które pojawią się na poziomach kolejnych. Nie da się ukryć, że początkujący gracze z pewnością zauważą, że żaden z elementów tej gry nie przychodzi im wyjątkowo łatwo. Niemniej jednak warto skupić się na tym, by dostrzec swoje błędy. Z pewnością niektóre elementy wychodzą nam lepiej, a inne niestety gorzej. Wobec tego spróbujmy już w tym momencie jasno i precyzyjnie określić największe mankamenty naszej gry, a także dołożyć wszelkich starań, by je skorygować. Będzie to możliwe chociażby poprzez poświęcenie znacznie większej ilości czasu na dany element podczas treningu i przez odpowiednie dostosowanie ćwiczeń.

Domowy trening darta dla początkujących

Trening początkującego dartera nie może być zbyt skomplikowany. W związku z tym poziom ćwiczeń jest odpowiednio dopasowany do umiejętności amatora rzutów do tarczy. W związku z tym na samym początku trzeba wytrenować przede wszystkim zegary singli, zegary doubli i tripli. Warto wiedzieć, że w slangu darterów zegarem nazywane jest rzucanie kolejnych wartości na tarczy. Wobec tego jeśli rzucamy w dany sektor i co najmniej jedna z lotek trafi w pożądane pole, wówczas śmiało możemy przejść do kolejnego. Następnie postępujmy w ten sam sposób z polami podwójnymi i potrójnymi. Niemniej jednak najwięcej czasu poświęćmy na trenowanie rzutów potrójnego 20 i potrójnego 19.

Czytaj więcej:   Jak zmierzyć prędkość hulajnogi elektrycznej i czy jest to możliwe?

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *