Hulajnogi elektryczne to ten typ jednośladów, który niezwykle skutecznie podbił nasze serca. Są one nie tylko ekonomiczne, ale także niezwykle modne, w związku z tym coraz więcej osób decyduje się na zakupienie własnego modelu. Jednak nie są one bezawaryjne. Wobec tego ile kosztuje naprawa hulajnogi elektrycznej?

Kiedy czas na naprawę hulajnogi elektrycznej?

Hulajnogi elektryczne można śmiało nazwać prawdziwym hitem ostatniego sezonu. Te jednoślady na samym początku pojawiły się w największych miastach naszego kraju, a mieszkańcy mogli za dość symboliczną opłatę z nich korzystać. Nie da się ukryć, że miał to być poniekąd zwrot w stronę ekologiczności i próba ograniczenia emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. W wielkich metropoliach smog był prawdziwym problemem, a poruszanie się każdego dnia po drodze szuru pojazdów spalinowych, przyczyniało się do emitowania ogromnej ilości toksycznych substancji do atmosfery. W związku z tym władze miasta, zdecydowały się na zakup i udostępnienie mieszkańcom niezwykle ekologicznego środka transportu, który idealnie sprawdza się w przypadku krótkich tras. Hulajnogi są zasilane prądem i nie emitują do atmosfery ani jednej toksyny. Poza tym jazda na nich wiąże się z ogromną radością, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego modelu. Oczywiście nigdy nie decydujemy się na zakup urządzenia z najniższej półki cenowej, gdyż świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest w tym przypadku najwyższa jakość z możliwych. Niemniej jednak bez względu na to, ile nie wydamy na ten elektryczny jednoślad, trzeba pamiętać o tym, że jest on złożony z kilkunastu podzespołów, a żaden z nich nie jest bezawaryjny. Trzeba więc się przygotować się na to, że intensywnie eksploatowany sprzęt prędzej czy później będzie wymagał naprawy. Niestety, elektryczna hulajnoga nie jest jednośladem danym nam na wieki. Warto więc wiedzieć, kiedy należy rozważyć naprawę jej poszczególnych podzespołów. Otóż może być ona konieczna w momencie:

  • uszkodzenia kół, a dokładniej ogumienia
  • problemów z pełnym naładowaniem baterii w hulajnodze elektrycznej, a także w przypadku problemów ze zbyt szybkim się jej rozładowywaniem
  • problemu z manetką gazu- a w szczególności kiedy hulajnoga nie przyspiesza mimo że naciskamy energicznie na manetkę
  • w przypadku znacznie obniżonej sprawności i skuteczności hamulców
Czytaj więcej:   Jaki koszyk na rower dla psa będzie najlepszy?

W wielu sytuacjach nie warto zwlekać z naprawą, gdyż w przypadku hulajnogi elektrycznej jedna awaria może niezwykle skutecznie pociągnąć za sobą kolejną, a nawet doprowadzić do całkowitego zepsucia się sprzętu.

Ile kosztuje naprawa hulajnogi elektrycznej?

Codzienna eksploatacja hulajnogi elektrycznej- co już zostało wspomniane- doprowadza do zużywania się kolejnych podzespołów. Co więcej z przyczyn technicznych mogą pojawić się także inne awarie, w przypadku których niezbędna będzie profesjonalna naprawa. Wówczas wielu użytkowników z pewnością zastanawia się, ile taka przyjemność będzie ich kosztować. Warto wiedzieć, że zwykle każdy serwis ustala swój własny cennik usług i się go dość skrupulatnie trzyma. Można powiedzieć, że za drobną usterkę np. w postaci wymiany czy dopompowania koła zapłacimy około 70 złotych. W przypadku kiedy w naszej hulajnodze pojawią się pewne luzy w połączeniach śrubowych, a także luzy przy kołach, wówczas koszt ich skasowania będzie oscylował w granicach około 60 złotych brutto. Nie można zapomnieć także o tym, że od czasu do czas niezbędny będzie również przegląd hulajnogi elektrycznej wraz z demontażem jej poszczególnych części i przeprowadzenia bardziej szczegółowych oględzin. Wówczas musimy liczyć się z kosztem nawet do 150 złotych. Oczywiście są to podstawowe usterki, które nie trudno jest wyeliminować. W przypadku bardziej skomplikowanych problemów pojawiających się nawet w obrębie akumulatora czy głównej elektroniki urządzenia naprawa będzie już znacznie większą inwestycją. Musimy się liczyć z kosztami przekraczającymi nawet 500 złotych lub więcej, w zależności od skomplikowania usterki.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *